Biogram i wydane książki.

Daniel Włodarski

Daniel Włodarski.
www.ilustracjedladzieci.com

Autor ilustracji dla dzieci, okładek i animacji.
Gdy był mały wpadł do studni, ale na szczęście złapały go pająki. Obiecał im nigdy nie pakować się w tarapaty i w podziękowaniu codziennie przynosić ciastka. Postanowił również narysować całą pajęczą rodzinę, ale nogi zawsze wychodziły mu krzywe. Dzięki codziennemu treningowi rysunek w końcu się udał, a pająki były zachwycone. Zachęcony przez tatę pająka zaczął rysować na poważnie – tak zaczęły powstawać ilustracje do książek dla dzieci. Rysuje do tej pory, niosąc radość dzieciom małym i dużym, tym grzecznym i tym, które tak jak on często pakują się w tarapaty. Mieszka w domku na drzewie z żoną, dwoma synkami i córką. Gdy nie rysuje buja się na oponie, marząc o tym, jak smakują chmury i wstrzymując oddech na czas.


Daniel Włodarski ur 30.12.1986 r w Ostródzie, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, twórca gier przygodowych. Swój pierwszy debiut rozpoczął w 2015 roku grą przygodową „Bumli” na androida wykonaną techniką pixel art.

W 2016 roku zaczął swoje pierwsze nieśmiałe ilustracje do książek i czasopism, równolegle pracując nad kolejną grą przygodową Futurust, która jest w całości wykonana akwarelami. Gra ukaże się w 2021r na Nintendo Switch, Xbox, Playstation oraz PC. wyd No Gravity Games, Cobble Games.


W 2017 roku opublikował pierwszą ilustrację w „Świerszczyku” w wydaniu wielkanocnym, zilustrował książkę „Lit i spółka” oraz „Matematyka zadania od 1 do 100”.


W 2018 roku w rocznicę odzyskania niepodległości ilustrował książkę „IGNAŚ- opowieści patriotyczne” wydaną przez wydawnictwo NIKO oraz „Kot platon i zagadka dzielności” a także „Tosia i owocowi rabusie” , „Words That Go <Ping>”, oraz Papierowe serca” wyd. Akapit Press.


W 2019 roku kolejnymi zilustrowanymi książkami były: Seria pięciu książek-„Pamiętniki Fenka Kamperem przez Polskę” wyd. Sobik, „Clump” Amandy Willson, „Elementarz mądrego dziecka” wyd. Greg, „Herbus Poziomka” Piotra Walczaka, „34 wiersze na pięciolinii” Zbigniewa Połoniewicza, „Przygoda w wadowickim Muzeum” oraz „Wielka Księga Marzeń” wyd. Nowa Era, „Skarby Wsi” Anny Bardowskiej, „Maja w opałach” wyd. Martel.

Portfolio ilustratora

Behance

Współpracuje również z zagranicznymi wydawnictwami jak „Allen & Uwin”. Dodatkowo prowadzi stronę oraz blog www.ilustracjedladzieci.com

Sądzę, że każde dziecko świetnie rysuje, tylko niestety później przestaje, stąd powrót do dzieciństwa w formie książkowych ilustracji, gdyż każdym dorosłym tkwi dziecko i garść bujnej wyobraźni.


Wydane książki