Biogram


Daniel Włodarski ur 30.12.1986 r w Ostródzie, ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, twórca gier przygodowych.

Daniel Włodarski

Swój pierwszy debiut rozpoczął w 2015r grą przygodową „Bumli” na androida wykonaną techniką pixelart, w 2016 roku zaczął swoje pierwsze nieśmiałe ilustracje do książek i czasopism, równolegle pracując nad kolejną grą przygodową „Futurust”, która jest w całości wykonana akwarelami. Gra ukaże się w 2021r na Nintendo Switch, Xbox, Playstation oraz PC. wyd No Gravity Games, Cobble Games.


W 2017 roku opublikował pierwszą ilustrację w „Świerszczyku” w wydaniu wielkanocnym. W 2018 roku w rocznicę odzyskania niepodległości ilustrował książkę „IGNAŚ- opowieści patriotyczne” wydaną przez wydawnictwo NIKO oraz „Kot platon i zagadka dzielności” a także „Tosia i owocowi rabusie” oraz „Papierowe serca” wyd Akapit Press. Kolejnymi zilustrowanymi książkami były: Seria pięciu książek- Pamiętniki Fenka „Kamperem przez Polskę” wyd Sobik, „Clump” Amandy Willson, „Elementarz mądrego dziecka” wyd. Greg, „Herbus Poziomka” Piotra Walczaka, „34 wiersze na pięciolinii” Zbigniewa Połoniewicza, oraz „Wielka Księga Marzeń” wyd . Nowa Era. Współpracuje również z zagranicznymi wydawnictwami jak „Allen & Uwin”. Dodatkowo prowadzi stronę oraz blog www.ilustracjedladzieci.com

Sądzę, że każde dziecko świetnie rysuje, tylko niestety później przestaje, stąd powrót do dzieciństwa w formie książkowych ilustracji, gdyż każdym dorosłym tkwi dziecko i garść bujnej wyobraźni.