Projekt postaci, logo dla przedszkola, pracowni psychologicznej, poradni dla dzieci. Moje logo dla dzieci przeczy sztuce projektowania i nie trzyma się kluczowych zasad. Nie projektuję jednak logo dla kancelarii prawnej, instytucji państwowej ani zakładu przetwórstwa spożywczego. Logo ma podobać się dzieciom i być dla nich, nie dla dorosłych. Nie musi być poważne, w trzech kolorach i ubogie. Logo dla dzieci i księga znaku? Kolorowo! Poszukujesz projektu postaci? Masz własne wyobrażenie?
Oto kilka z moich realizacji.

Projekt postaci czy tak zwane brand hero to najważniejszy etap w kreowaniu własnej marki czy ożywieniu bohaterów książki. Projektowaniu postaci towarzyszą szkice, dużo szkiców, które w większości nie spełniają wymagań i oczekiwań. W istniejących już książkach, mediach, reklamie jest mnóstwo postaci tych charakterystycznych i unikalnych, jak i typowych powtarzalnych.

Projekt postaci, Polska ilustracja dla dzieci, ilustratorka

Postacie które nie wyróżniają się znikają bardzo szybko i nie są utrwalane w naszej świadomości. Jeżeli książka nie jest bestsellerem, częścią serii lub reklama i nasza marka dopiero startuje i nie jest o niej głośno w social mediach czy reklamie, warto przyłożyć się do projektu postaci.

Projekt postaci

Projektowanie postaci to świadomy zabieg który zaprocentuje w przyszłości rozpoznawalnością. Dlaczego każdy przykłada się do logo a zapomina o projekcie postaci? Postać to znak rozpoznawczy naszego świata, produktu, nie mniej ważny jak tytuł książki czy logo. Projektowanie postaci to zarówno mascot logo, Pucio, Pan Kleks, jajko Kinder, Smerfy, Bakuś czy Gumisie. Każdą z tych postaci łączy unikalność i wyjątkowość. Dlaczego twoja postać ma być szara, nieciekawa i wektorow? Jak książka ma zyskać wyjątkowy i niepowtarzalny charakter jeśli postać jest nijaka? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Ilustrator dla dzieci
Ilustracje dla dzieci
Ilustrator książek dla dzieci
ilustracje do bajek

Jak widzisz projekt postaci oraz brand hero to uniklny i niepowtarzalny styl. Projektowanie postaci to długi proces trwający ponad tydzień, od pomysłu przez masę szkiców i poprawek po finalny efekt: projekt postaci.