Czy telefon nadaje się do rysowania?

Daniel Włodarski, ilustracje dla dzieci, ilustrator książek dla dzieci, ilustracje do bajek.

Odpowiedź brzmi: Jak najbardziej! Telefon to świetne narzędzie do rysowania a jednocześnie jest uniwersalny, możemy nie tylko dzwonić, smsować, przeglądać neta i grać ale i wykonywać proste animacje, pokazy, obróbkę foto i wideo oraz ilustracje dla dzieci. Jeżeli szukacie standardowych rysików dostępnych dla każdego modelu to niestety ale taki rysik nie wchodzi w grę, to tak jak byście próbowali narysować coś palcem na wyświetlaczu. 

Zatem jaki telefon do rysowania?

Potrzebny jest model, który posiada rysik. Taką słuchawką jest Galaxy Note seria od 1 do 9. Skoro lubicie rysować to dlaczego nie skorzystać z możliwości, które daje rysik? W sumie i tak macie telefony za 700, 1000, 1500 czy 2000 złotych. Warto pomyśleć przy wymianie telefonu, czy nie zainteresować się tą serią. Ceny profesjonalnych tabletów do rysowania zaczynają się od 2000 zł. Może to być ciekawa alternatywa zwłaszcza, że ceny nie są kosmiczne a telefon posiada każdy i nawet gdy rysowanie nie przypadnie nam do gustu to rysikiem można robić listy zakupów, dodawać odręczne pismo do zrzutów ekranu i robić wiele innych rzeczy. Tablet nieużywany przeważnie zbiera kurz a telefon jest w ciągłej ekspoloatacji.

Jak wygląda porównanie modeli Galaxy Note?

Galaxy Note 1 (GT-N7000, GT i9220)- 1 Gb RAM- to za mało  (cena 300zł)

Galaxy Note 2 (N7100)- 2 Gb RAM- to wciąż za mało  (cena 350zł)

Galaxy Note 3 (SM-N900A, SM-N9005)- 3 Gb RAM- da się już co nieco zrobić  (cena 400zł)

Galaxy Note 4 (kilka modeli)- 3 Gb RAM-  śmiało można rysować, czasami się zawiesi 😉 (cena 500zł)

Galaxy Note 5 – 4 Gb RAM-  4 Gb RAM jest przyzwoite do rysowania (cena 800zł)

Note 6 i 7 to niewypały 🙁

Galaxy Note 8 (SM-N950)- 36 Gb RAM-  ideał, nic nie zacina (cena 1900zł)

Dlaczego porównujemy RAM? Bo ro właśnie RAMy odpowiadają za szybkość rysowania, ilość warstw, rozmiar bpędzla i szczotki. Jeżeli chcecie na małym telefonie rysować ilustrację, która będzie wydrukowana w rozmiarach 3mx2m to pierwsze dwa modele odpadają, Note 3 i 4 dostaną czkawki, 5 da radę a na 8 będzie się rysowało idealnie nawet w dużych rozdzielczościach bez przycinania.

Dobra starczy o tych specyfikacjach. Czy można na tym stworzyć fajną ilustrację ? Jasne, że tak. Ilustrator książek dla dzieci na telefonie? Jak widzicie na tym krótkim filmiku oraz patrząc na piniższą ilustrację… da radę:

Strona główna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *