Po co kwiatom parasolki?

Dziwne pytanie, które nie powstało w mojej wyobraźni.

ilustracje dla dzieci

Gdy siedzieliśmy z narzeczoną w przychodni, uspokajając naszego synka tuż po szczególnie bolącym szczepieniu, podszedł do nas mały chłopiec. Na oko mógł mieć 5-6 lat. Był bardzo zaniepokojony kolorowanką od której nie mógł oderwać wzroku. Mruczał coś pod nosem, że „to nie możliwe, nie, no chyba nie… „. Byliśmy najbliższymi dorosłymi do których skierował kroki. Niczym mały książę wyciągnął w naszym kierunku dłoń z kolorowanką.

– Czy to możliwe, że kwiaty boją się wody? – zapytał. – Coś tu jest nie tak. – stwierdził i podsunął kolorowankę jeszcze bliżej.

Zerknąłem na kolorowankę, która przedstawiała kwiatka z parasolką w dłoni. Kwiatek chronił się przed deszczem wciskając płatki pod parasolkę jak by właśnie wrócił od fryzjera i za żadne skarby nie chciał zamoczyć nowej fryzury. No tak, kwiatki, które boją się deszczu nie są raczej spotykane ani w bajkach ani w życiu codziennym. Co więcej, woda jest im potrzebna do życia. Jeden jedyny szczegół ratował nieszczęsnego kwiatka.

– Boi się, że pomoczy sobie płatki- zaczęliśmy tłumaczenie ale chłopiec zrobił jeszcze bardziej zdziwioną minę. – Stoi w kałuży, a kwiatki nie pobierają wody głową tylko korzeniami- kontynuowałem.

Musieliśmy pokazać rozsiane na ziemi kałuże, pomimo, że kwiatek w żadnej nie stał bezpośrednio.

– Achaa – odparł przeciagle chłopiec z widoczną satysfakcją która zmiotła niedowierzanie, po czym odszedł z kolorowanką tłumacząc sobie coś pod nosem.

Nie byłem usatysfakcjonowany tym, że kałuże uratowały istnienie kwiatka, bo roślina unikająca wody nie istnieje, choć nie wiadomo jak by była antropomorficzna. No ale cóż, ilustratorowi kolorowanki tym razem się upiekło, a świat chłopca nie uległ przewrotowi. Wiadomo przecież, że dorośli wszystko wiedzą lepiej, choć niekoniecznie lepiej postrzegają świat.

Strona główna

Strona główna bloga


Czytaj też :


Apple pencil Best brush for procreate brand hero Brush Brushes Brush for procreate Daniel Włodarski grafika ilustartor książek dla dzieci ilustracja ilustracja dla dzieci ilustracje ilustracje dla dzieci ilustracje do bajek ilustracje do książek ilustrator Ilustratorka ilustratorka książek Ilustratorka książek dla dzieci ilustrator książek Ipad Ipad brush Ipad pro Jaki ipad Jaki tablet jaki tablet do rysowania Jaki tablet wybrać Jak wydać książkę Jak wydać książkę dla dzieci Najlepsze pędzle do Procreate postać Procreate Procreate brush Projektowanie postaci Projekt postaci Pędzle Pędzle do Procreate rodzaje i podział ilustracji ryba rysunek szkic szkicowanie Wydanie książki selfpuishing Wydanie książki w wydawnictwie Wydanie własnej książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *